Instalacja kamer przemysłowych 510-510-403
+48 510 510 403
Koło
i okolice
Instalacja kamer przemysłowych 510-510-403
Przejdź do treści

Menu główne:

Jaki system monitoringu wybrać?

Opublikowany przez w monitoring ·
Załóżmy iż przedsiębiorca chce założyć 4 kamery w sklepie spożywczym.
Pierwsze pytanie na które musi sobie inwestor odpowiedzieć to; w jakim systemie ma być monitoring:
- AHD
- czy IP?
Oczywiście istnieją jeszcze inne systemy kamer przemysłowych ale ich znaczenie jest marginalne. A w szczególności jest marginalne dla klientów których obsługujemy – czyli niewielkich przedsiębiorstw z rejonu byłego województwa konińskiego i okolic. Czyli krótko i na temat – rozważamy tylko systemy AHD i IP.
System AHD jest systemem analogowym w którym dane przesyłane są za pomocą przewodu koncentrycznego, natomiast w systemie IP dane są przesyłane cyfrowo za pomocą przewodu „komputerowego” (ethernet, potocznie zwany skrętką).
Pierwsza różnica jest taka że system analogowy AHD jest bardziej podatny na zakłócenia elektromagnetyczne. Przykładowo jeśli okablowanie ma znajdować się w pobliżu silnych źródeł promieniowania elektromagnetycznego, nie zaleca się wówczas montażu monitoringu AHD. W przypadku sklepu spożywczego w zasadzie nie występują takie czynniki więc można montować oba systemy kamer.
Jedną z zalet montażu systemu IP jest możliwość zasilania kamer przez PoE. Co to oznacza? Oznacza to iż tym samym przewodem którym płynie obraz, dostarczane jest również zasilanie. W telewizji przemysłowej AHD oprócz kabla koncentrycznego potrzebujemy jeszcze drugiego kabla który dostarczy zasilanie. W przypadku systemu IP i zasilania PoE, mamy mniejszą ilość przewodów a tym samym instalacja jest estetyczniejsza.
Warto jeszcze wspomnieć o tym że całościowo mniej pieniędzy wydamy na monitoring w systemie AHD, natomiast decydując się na monitoring IP, wybieramy system bardziej przyszłościowy.
Wpisy z miesięcy
Kategorie
Chmura tagów
monitoring

Zakładanie - montaż monitoringu AHD i IP na terenie Koła, Turku, Sompolna, Konina, Kłodawy, Dąbia  i okolic.
tel. 510 510 403
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego